KOYU CİLTLER

Profesyonel uygulama

Melazmanın koyu ciltlerde de çok yaygın olduğu unutulmaması gerekn bir gerçektir. İspanya ve Latin Amerika’daki kadınların 8.8%’i melazmadan muzdaripken, bu oran Hindistan gibi ülkelerde 40%’a kadar çıkabilmektedir. Daha fazla melanosit sayılarından ziyade, melanositlerin sorunlu bölgelerde biyolojik olarak daha aktif olmasından kaynaklanıyor olması muhtemeldir. Aile fertlerinde görülen melazmalar,durumun genetik sebeplerini de göstermektedir. Güneş ışınlarının melanositleri stimüle eden sitokinler üzerinde olan etkisi muhtemelen bu etkiyi açıklayacaktır.

Koyu ciltlerde uygılama yaparken akılda tutulması gereken başka bir konu ise enflamasyon sonrası gelişen hiperpigmentasyonlardır. Bu durumda pigmentler hem dermis, hem de epidermiste depolanabilir. Genellikle akne, atopik dermatit, irritantlar, alerjik ya da kontak sonucu oluşan dermatit, travma, sedef hastalığı, liken planus ve ilaca bağlı akne artışı yaygın sebepleridir. Cilt travması ve enflamasyon melanosit üretimini azaltabilir de, artırabilir de. Hiperpigmentasyonun sitokin aktivitesi,enflamasyon aracıları ve reaktif oksijen türleri yüzünden oluştuğu düşünülmektedir.

Koyu ciltli hastalarımızın pigmentasyonu kontrol altında tutmak için farklı metodlar kullanması elzemdir.En ideal hipopigmentasyon ajanları kontrollü ve seçici bir şeklde melanositleri etkilemeli, yan etki yaratmamalıdır. Bu ajanlar melanin üretim ve yıkım süreçlerinde birçok aşamada kullanılabilirler: tirosinaz transkripsiyonu ve tirosinaz benzeri protein 1 (TRP-1), tirosinaz benzeri protein 2 (TRP-2) ve/veya peroksidaz aktivasyonu, keratinositler arasından melanozomların dağıtımı, melanozomik degradasyon ve pigmente olmuş keratinostlerin dönüşümü.

Ek olarak, geniş spektrumlu güneş koruyucular melazma oluşumunu engeller, ve bu durumun tedavisinde kullanılan diğer yüzeysel tedavilere yardımcı olur.

Yukarıda bahsedilen sebeplerin tamamı MeLine Koyu Ciltler ürünümüzü geliştirirken akılda tuttuğumuz bilgilerdir. Bu sayede, duygusal ve psikolojik etkiler yaratan pigmentasyonların güvenli ve etkili bir biçimde tedavi edilebilmesini sağlayacak ürünümüz ortaya çıkmıştır.

Cildi temizleyin, yağdan arındırın ve kurulayın. ME LINE 00 PREP’i bir kaba koyun ve bir ampullük içeriği bölgeye fırça yardımıyla uygulayın. 3 dakika ciltte bırakın.

ME LINE 01 KOYU CİLTLER ürününü tüm yüze homojen bir katman olarak uygulayın. 15 dakika sonra, melazmalı bölgelere ikinci bir katman uygulayın. İlk uygulama seansı: 30 dakika ciltte bırakın. İkinci uygulama seansı: 45 dakika ciltte bırakın. (30 gün sonrasında) Üçüncü uygulama seansı: 45 dakika ciltte bırakın. (6-8 ay sonra)

Yumuşak bir temizleyici ile cildi temizleyin. ME LINE 03 MOIST ürününü damlatın ve ince bir katman oluşturacak şekilde dağıtın. Kurumaya bırakın.

Son olarak, uygun MeLine 04 BB Kremini uygulayın.

top
slot gacor