Beyaz Ciltler

Profesyonel uygulama

Melazma dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen, en yaygın hiperpigmentasyon sorunlarından biridir. Yüzün alt bölgelerinde, yanaklarda ve yüzün merkezinde lokalleşmiş simetrik, hiperkromik lekelerdir.

Ciltte melazma baş göstermesinin ardında birçok farklı sebep bulunur, güneş ışınlarına maruz kalmak bu sebeplerin en büyüğüdür. Çalışmalar melazmanın arkasında genetik sebeplerin de öneli bir yer tuttuğuna işaret etmektedir. Uzmanlar bu sebeplere ek olarak hormonal değişimlerin de önemine dikkat çekmektedir: hamilelik, doğum kontrol ilaçları, tiroid fonksiyonlarında değişimler ve bazı kozmetik ve ilaçların kullanımı gibi.

Farklı nüfuslar üzerinde yapılan araştırmaların gösterdiği üzere, yüz bölgesindeki ufak melazmalar dahi ciddi ölçüde duygusal ve psikolojik etkilere sebep olabilmektedir, bu sebeple melazmanın doğru tedavisi çok önemlidir.

MeLine ürün çizgisi, Innoaesthetics Laboratuvarları tarafından üretilmiş bir tedavi metodudur. Medikal departmanımız ve AR&GE bölümümüzün ortak çabaları sonucu ortaya çıkan ürün, inovatif bir terapötik etki sunmaktadır. Melazmanın gelişimi ve evrimi üzerine sahip olduğumuz bilgi, ürünü geliştirirken spesifik bölgeleri güvenli ve etkili bir biçimde nasıl hedef alabileceğimizi göstermiştir.

Yaptığımız bilimsel araştırmalar bizi ideal formülasyona götürdü: melaninin sentez öncesinde rol alan aktif içerikler, tirosinazın sentez sonrasında ve sentez esnasında da varlık gösterir. Böylece, dokularda melanin depolanması ve lekelenme süreci kontrol edilmiş olur.

MeLine Beyaz Cilt ürünleri I-IV fototipli ciltlerdeki melazmayı tedavi etmek için üretilmiştir. Formülasyondaki aktiflerin sinerjisi, melanositlerdeki hormonal aktivitenin inhibasyonu, serbest radikal aktivitesinin kontrolü, epidermal dokunun düzeltilmesi, enzimatik aktiviteyi artıran minerallerin şelasyonu, tirosinaz aktivitesinin bloke edilmesi, hücredeki pigment varlığını azaltmak amacıyla epidermal yenilenmenin teşvik edilmesi gibi etkiler sağlar.

Uygulama protokolü sinerji içinde çalışan iki ev bakım ürünü içerir. Bu ürünler uzmanlarca yapılan profesyonel tedaviye ek niteliğindedir. Bu uygulama yoluyla melanin aktivitesi kontrol edilecek ve tirosinaz enziminin üretimi engellenecektir. Profesyonel tedavinin etkisini artırmak ve sonuçları uzun süreli hale getirmek için elzemdir.

Cildi temizleyin, yağdan arındırın ve kurulayın. MeLine 00 PREP’i bir kaba koyun ve bir ampullük içeriği
bölgeye fırça yardımıyla uygulayın. 3 dakika ciltte bırakın.

MeLine 01 Beyaz Cilt ürününü tüm yüze homojen bir katman olarak uygulayın. 15 dakika sonra,
melazmalı bölgelere ikinci bir katman uygulayın. İlk uygulama seansı: 30 dakika ciltte bırakın. İkinci
uygulama seansı: 45 dakika ciltte bırakın. (30 gün sonrasında) Üçüncü uygulama seansı: 45 dakika ciltte
bırakın. (6-8 ay sonra)

Yumuşak bir temizleyici ile cildi temizleyin. MeLine 03 Moist ürününü damlatın ve ince bir katman oluşturacak şekilde dağıtın. Kurumaya bırakın.

Son olarak, uygun MeLine 04 BB Kremini uygulayın.

top